Ruch Chorzów z wyjazdowym zakazem. I czy IV liga?

Komisja Ligi ukarała Ruch Chorzów za zachowanie kibiców podczas meczu ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna. Klub z Cichej 6 musi zapłacić 60 tys. zł kary. Ponadto dwa najbliższe mecze Ruchu zostaną rozegrane bez udziału publiczności, a na klub nałożono zakaz organizacji wyjazdów kibiców do końca 2017 roku.

Na chwilę obecną nie wiadomo, w której lidze Niebiescy rozpoczną nowy sezon. Opcje są dwie: I liga, w której grają pomarańczowo-czarni lub IV. – Walczymy o pierwszą. Jesteśmy w trakcie składania wniosku, który w przyszłym tygodniu będzie rozpatrywany przez Komisję Licencyjną PZPN-u. Nie akceptujemy scenariusza, by Ruch musiał występować w czwartej lidze. Robimy wszystko, żeby drużyna grała na zapleczu Ekstraklasy – powiedział Janusz Paterman, prezes chorzowskiego klubu.

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja mówiąca o tym, że pierwszoligową licencję od Ruchu Chorzów chce wykupić Stal Rzeszów. Kibice z Podkarpacia szybko nawiązali do pomysłu władz miasta, wydając odpowiedni komunikat:

Widząc w prasie zapędy ratusza dotyczące przyszłości naszego klubu, my jako Kibice Stali Rzeszów chcemy wyrazić swoje zdanie na ten temat. Jesteśmy przeciwnikami tego pomysłu i nigdy żaden twór, stworzony tylko po to aby zaspokoić chore ambicje włodarzy miasta nie będzie u nas tolerowany. Interesuję nas tylko awans sportowy, wywalczony dzięki ambicji i zaangażowaniu piłkarzy NASZEGO klubu.

Kibicom Ruchu Chorzów życzymy szybkiego powrotu do Ekstraklasy, gdyż tylko tam jest miejsce dla tak zasłużonego klubu.

STAL TO MY!

Sezon 2017/2018 na pierwszoligowych boiskach rozpocznie się pod koniec lipca bieżącego roku.

Komentarze

 • #1 Gerwazy, 08.06.2017, godz.14:50 Edytuj

  oby tylko Bytovia nie wygrała barażów z Radomiakiem...
 • #2 Obiektywny, 08.06.2017, godz.14:26 Edytuj

  W nowym sezonie pierwsza liga zapowiada się całkiem ciekawie. Wprawdzie awansował Górnik ale jest Odra, Rakow, moze wejsc Radomiak. Do tego bardzo mocny Ruch. Cos czuje ze walka o awans moze sie rozegrać między ekipami z województwa śląskiego
 • #3 DGL, 08.06.2017, godz.13:54 Edytuj

  brawo za zachowanie dla kiboli Stali! pamiętam jak kilka lat temu u nas był pomysł fuzji z Gawinem Królewska Wola. ciesze się, że do wszystkiego doszliśmy samodzielnie i gramy w 1 lidze bez niczyjej pomocy
 • #4 Arek, 08.06.2017, godz.13:49 Edytuj

  Dla Ruchu zakaz to pewnie żadna przeszkoda :D Fajnie jakby zagrali w 1 lidze

Dodaj komentarz

escort mersin