Ruch – Chrobry cz. 1

O godzinie rozpoczęcia spotkań Ligi Mistrzów zabrzmi dziś pierwszy gwizdek w spotkaniu Chrobrego Głogów w Chorzowie. Pomarańczowo-czarni zagrają przy Cichej 6 pierwszy raz od ponad 20 lat. Obie drużyny rywalizowały w lidze w sezonie 1995/1996. Na inaugurację rozgrywek Chrobry poległ w Chorzowie aż 0:5.

Takiego wyniku nikt dziś nie bierze pod uwagę. Chorzowianie zamykają ligową tabelę z dorobkiem -5 punktów. W pierwszej kolejce Niebiescy przegrali 0:1 na stadionie w Mielcu i dziś z pewnością będą zdeterminowani, by zrehabilitować się za ten rezultat. Pomarańczowo-czarni w pierwszej serii gier zremisowali przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1).

W ostatnim czasie często mówi się, że w Ruchu nie dzieje się najlepiej. Długo nie było wiadomo, w której lidze chorzowianie rozpoczną sezon, bo w grę wchodziła również IV liga. Ostatecznie uznana marka z Chorzowa gra na zapleczu Ekstraklasy, jednak w klubie nadal nie jest kolorowo. Drużyna rozpoczęła rozgrywki Nice 1 Ligi z dorobkiem -5 punktów, a dodatkowo na klub nałożony został zakaz transferowy.

Wydaje się, że Chrobry trafił dobrze z terminarzem i mecz z Ruchem na początku sezonu można traktować jako plus. Oczywiście biorąc pod uwagę tylko względy sportowe, bowiem spotkanie zostanie dziś rozegrane bez udziału publiczności. Inaczej będzie kilka dni później, 8 sierpnia obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w Pucharze Polski.

Cel na dzisiejszy wieczór? Trzy punkty! Powodzenia, drużyno!

Komentarze

  • #1 MZKS, 04.08.2017, godz.17:06 Edytuj

    Ruch wygląda dosc słabo, dlatego trzeba to wykorzystać! Po zwycięstwo ChG!!

Dodaj komentarz

escort mersin