Rywale Chrobrego w młodzieżowej ekstraklasie

Znany jest skład grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów na sezon 2017/2018. Pomarańczowo-czarni awans do futbolowej elity wywalczyli wygrywając barażowy dwumecz z Bytovią Bytów. W młodzieżowej ekstraklasie zawodników Chrobrego Głogów czekają o wiele trudniejsze zadania. Przeciwnikami głogowian będą m.in. zespoły Lecha Poznań, Pogoni Szczecin czy Arki Gdynia. Nie zabraknie też derbów, bo poza ChG, w lidze zagra Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław i Miedź Legnica.

To duże wyzwanie, ale uważam, że jesteśmy ambitnymi ludźmi. Powalczymy. To kolosalny przeskok, lecz jestem zdania, że Chrobry – zarówno sportowo, jak i organizacyjnie – na niego zasługuje. Planowałem już okres przygotowawczy dobierając do niego zespoły z CLJ-ki jako sparingowych rywali. Ale najważniejsze, że samym tym awansem udało się podnieść poziom gry. Na teraz jesteśmy w ekstraklasie młodzieży, to jest najważniejsze, jak będzie dalej – zobaczymy. – powiedział trener juniorów starszych, Paweł Rząsa.

Skład Centralnej Ligi Juniorów (zachód) na sezon 2017/18:
Pogoń Szczecin
Lech Poznań
Arka Gdynia
Warta Poznań
Zagłębie Lubin
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław
Falubaz Zielona Góra
Miedź Legnica
Salos Szczecin
Chrobry Głogów
Odra Opole
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Warta Gorzów

Komentarze

 • #1 Paweł, 26.06.2017, godz.17:50 Edytuj

  Mam nadzieję, że Chrobry będzie się dobrze prezentował a to da przepustkę niektórym chłopakom do pierwszego składu! Zdaje sobie sprawe, że nie każdy się tam znajdzie, ale liczę że dobra gra w juniorach i awans do krajowej elity to początek ich wielkich karier! Fajnie jakby też Bednarski dostał szansę od nowego trenera, bo w Polkowicach strzelał bramy na zawołanie. Chciałbym żeby w Chrobrym grało jak najwięcej wychowanków i mam nadzieję, że tego doczekam!
 • #2 HANS, 26.06.2017, godz.16:44 Edytuj

  POWODZENIA!
 • #3 Fanatyk, 26.06.2017, godz.16:06 Edytuj

  Konkret! Powodzenia Chrobry, ambicja i twarda gra a będzie dobrze!
 • #4 Jaca, 26.06.2017, godz.13:23 Edytuj

  Fajne mecze się szykują ale będzie bardzo, bardzo trudno. Powodzenia Chrobry!

Dodaj komentarz

escort mersin