Śląsk lepszy w sparingu przy Oporowskiej

Piłkarze Chrobrego Głogów doznali pierwszej porażki w zimowym okresie przygotowawczym. Dziś głogowianie rywalizowali w stolicy województwa ze Śląskiem Wrocław. Mecz rozegrany na stadionie przy ul. Oporowskiej zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Pomarańczowo-czarni prowadzili do przerwy po trafieniu Mateusza Długołęckiego, jednak po przerwie dwukrotnie odpowiedzieli rywale.

Kolejnym rywalem pomarańczowo-czarnych będzie Raków Częstochowa (6 lutego).

Śląsk Wrocław 2-1 Chrobry Głogów
Peter Grajciar 51, Kamil Biliński 62 – Mateusz Długołęcki 26

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek (60. Jakub Wrąbel) – Ihor Tyszczenko (46. Paweł Zieliński), Piotr Celeban (46. Łukasz Wiech), Mariusz Pawelec (46. Dudu Paraíba), Lasza Dwali – Krzysztof Ostrowski (46. Kamil Dankowski), Marcel Gecov (46. Adam Kokoszka), Peter Grajciar (55. Tomasz Hołota), Ryota Morioka, András Gosztonyi – Konrad Kaczmarek (55. Kamil Biliński).

Chrobry Głogów: Karol Szymański (60. Mariusz Rzepecki) – Michał Ilków-Gołąb, Mateusz Długołęcki (32. Michał Michalec), Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec, Mateusz Machaj, Marcel Gąsior, Dominik Kościelniak, Łukasz Szczepaniak (73. Piotr Niewieściuk), Bartosz Machaj, Paweł Wojciechowski. W II połowie grali także: Damian Sędziak, Robert Pisarczuk, Maciej Górski.

żółte kartki: Pawelec – Sędziak.
sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
widzów: 1000.