KIBICOWSKIE PODSUMOWANIE JESIENI

Za nami ostatni tegoroczny mecz pomarańczowo-czarnych. Chrobry Głogów przegrał na pożegnanie roku 2016 wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice 1:2 i spędzi zimę jako dwunasta drużyna pierwszoligowej tabeli. Na stadionie przy ul. Bukowej nie zabrakło kibiców ChG, którzy wsparli pomarańczowo-czarnych. Sportowa i kibicowska jesień już za nami, więc czas na krótki przegląd tego, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach.

Zacznijmy od meczów u siebie. Zdecydowanie najciekawiej od strony kibicowskiej wypadły sierpniowe derby z Miedzią Legnica. Pomarańczowo-czarni grali z tym rywalem na pożegnanie wakacji i choć frekwencja była znacznie niższa niż we wcześniejszych derbowych konfrontacjach (ok. 1300 osób), było to najciekawsze spotkanie przy WS3 podczas rundy. Podczas meczu grupa Ultras Chrobry zaprezentowała oprawę z hasłem „Na wieki wieków amen”, czego dopełnieniem były ognie wrocławskie, a następnie świece dymne w dwóch kolorach. Przyjezdni zawitali do Głogowa w niecałe 200 osób.

Podobnie liczbowo w naszym mieście zaprezentowali się kibice GKS-u Katowice. Ich w klatce pojawiło się dokładnie 198. Z naszej strony ok. 200-osobowy młyn i to w zasadzie tyle, co można powiedzieć o tym spotkaniu. Kibice z Sektora Y brali też czynny udział w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, jednak z pewnością nie było to wydarzenie, które można wspominać miesiącami.

Pozostałe mecze przy WS3 odbyły się bez udziału fanatycznej części stadionu. Wszystko to spowodowane jest konfliktem na linii kibice-klub oraz niezadowoleniem z działań policji i tego, że dostaje ona przyzwolenia ze strony pani prezes na akcje wymierzone w kierunku kibiców ChG. Podczas jesieni w Głogowie licznie stawili się jeszcze kibice GKS-u Tychy, jednak podczas meczu pomarańczowo-czarni nie byli już dopingowani przez trybuny.

Informacje dotyczące konfliktu zostały zawarte w oświadczeniu dotyczącym bojkotowaniu przez nas obchodów 70-lecia klubu.

Czytaj:

WAŻNE: Nie bierzemy udziału w obchodach 70-lecia

Ciekawiej było na wyjazdach. Sezon rozpoczęliśmy od pucharowej wyprawy do Częstochowy, gdzie dotarliśmy polskimi kolejami w 48-osobowej grupie. Tydzień później wyruszyliśmy już w zupełnie inny zakątek Polski, bo do Olsztyna. Tam za Chrobrym pojechało 66 osób, w tym 25-osobowa grupa Stilonowców. Z liczniejszych wypraw trzeba wymienić te w kierunku południowej części kraju. Najokazalej pod tym względem wypadło Zabrze, gdzie razem z braćmi z Gorzowa zameldowaliśmy się w 229 osób.

Ponadto podczas rundy podróżowaliśmy do Sosnowca (53) oraz Katowic (67). Trzeba również wspomnieć o wyprawie do Mielca. Tam wyruszyliśmy w sile autokaru oraz osobówek, jednak z powodu awarii tego pierwszego pojazdu, na mecz dotarło zaledwie 13 osób. Skromna, bo 8-osobowa delegacja, wybrała się na piątkowy mecz do Pruszkowa, 9 osób wsparło ChG w Siedlcach, natomiast 11 fanów zameldowało się na polskim biegunie zimna w Suwałkach. Dodatkowo 5 pomarańczowo-czarnych obejrzało z sektora gości mecz w Grudziądzu (wcześniej wzięli udział w pogrzebie kibica Widzewa Łódź pod Kwidzynem). Wyjazdowe zero wypadło w Puławach, gdzie Chrobry grał w środę.

Wyjazdowe liczby ChG:
– Częstochowa: 38 + 10 Unia Leszno
– Olsztyn: 41 + 25 Stilon Gorzów
– Pruszków: 8
– Puławy: 0
– Mielec: 6 + 7 Stilon Gorzów (autokar nie dojechał do celu)
– Siedlce: 9
– Zabrze: 149 + 80 Stilon Gorzów
– Grudziądz: 5 + gościnnie 5 Widzew FC Żyrardów
– Suwałki: 11
– Sosnowiec: 53
– Katowice: 67

Podczas trwania rundy kilkukrotnie wsparliśmy też naszych zgodowiczów. Najliczniejsza pod tym względem była wizyta w Bytomiu Odrzański, gdzie na meczu Stilonu zameldowało się 130 kibiców Chrobrego Głogów. Dwa tygodnie wcześniej 50-osobowa delegacja wybrała się do Kożuchowa. Ponadto pomarańczowo-czarni pojawiali się na meczach Stilonowców w mniejszych liczbach. I tak np. w Szprotawie było nas 12, a 4 fanów ChG obejrzało domowy mecz gorzowian z Lubuszaninem Drezdenko.

Kibiców Chrobrego Głogów nie mogło też rzecz jasna zabraknąć podczas meczów reprezentacji Polski. Bardzo ciekawe pod tym względem było Euro we Francji. Pomarańczowo-czarni byli dobrze widoczni podczas turnieju. Rok zakończyliśmy natomiast wizytą w Bukareszcie. Do stolicy Rumunii wybrało się 27 osób z biało-czerwoną flagą „Chrobry”. W czerwcu dodatkowo 14 fanów ChG wzięło udział w IV turnieju pamięci Rafała „Ryśka” Jankowskiego, który odbył się w Żyrardowie.

Czytaj:

ChG na Euro 2016

Z wizytą w Bukareszcie

Odwiedzili Żyrardów

A tak wyglądał stadion podczas ostatnich domowych meczów pomarańczowo-czarnych:

Rok 2016 za nami. Jaka była jesień pod względem kibicowskim? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam. Przed nami kilkumiesięczna przerwa zimowa. To doskonały moment, by niektórzy przemyśleli pewne sprawy i swoje zaangażowanie, a także zastanowili się, co mogą zrobić, by wiosna była lepsza. Okazji do udowodnienia swojej miłości do Chrobrego będzie sporo, bo w samym marcu i kwietniu czekają nas interesujące wyprawy do Bielska, Legnicy czy Tychów!

Widzimy się za kilka miesięcy!

Komentarze

 • #1 MZKS, 30.11.2016, godz.21:52 Edytuj

  Nowy rok musimy rozpocząc od mocnego uderzenia ! Więc już teraz myślimy o tym wyjeździe i w marcu widzimy się na szlaku ! Pozdro !
 • #2 Michal, 30.11.2016, godz.21:05 Edytuj

  Tez mam nadzieję że konflikt uda się jakoś rozwiązać. Najwyższy czasy aby Pan Prezydent i Pani Szajowska przejrzeli na oczy bo stadion świeci pustkami...
 • #3 ŚŻK, 30.11.2016, godz.18:51 Edytuj

  Dzieki Bracia za wsparcie i widzimy sie na wiosne :)
 • #4 BOLO, 30.11.2016, godz.18:08 Edytuj

  FIONA ODPUŚĆ SOBIE GNĘBIENIE KIBICÓW BO TERAZ JEST CMENTARZ A NIE STADION.....
 • #5 Robert, 30.11.2016, godz.17:49 Edytuj

  Mam nadzieje, ze na wiosne juz wszystko wroci do normy, bo mecz z Zabrzem zapowiada sie hitowo! Do tego mega wyjazdy na Tychy i Bielsko + derby. Runda bedzie wyzwaniem!
 • #6 CHROBRY, 30.11.2016, godz.17:37 Edytuj

  SZACUNEK DLA WYJAZDOWICZÓW !!!
 • #7 fanclubowicz, 30.11.2016, godz.17:23 Edytuj

  Fajnie jakby udało się powtórzyć albo chociaż zbliżyć do liczby z Zabrza w Bielsku i Tychach. Trzeba sie zmobilizować, pozdro!

Dodaj komentarz

escort mersin